27.07.2009 - 8.08.2009r. Wycieczka do Szwecji

Letni wypoczynek dzieci w Szwecji rozpoczął się od przelotu samolotem do miejscowości Malmo na południu kraju. Przelot samolotem nad Bałtykiem był nie lada atrakcją i okazją do podziwiania piękna krajobrazu.
Po wylądowaniu w Malmo pokonaliśmy kilkadziesiąt kilometrów na północno-wschodni brzeg Szwecji, niedaleko miasta Vastervik, gdzie zostaliśmy zakwaterowani w malowniczo położonych domkach w pobliżu jeziora.

Kolejne dni pobytu obfitowały w różnorodne atrakcje, jakie zapewnili organizatorzy wypoczynku. Oprócz wycieczek do miasta Vastervik, zwiedzania muzeum i poznaniu historii regionu, niewątpliwą atrakcją dla dzieci było spotkanie z bydgoskim żużlowcem Tomaszem Gollobem, który jest zawodnikiem szwedzkiego klubu Vastervik. Wychowankowie zostali zaproszeni na mecz ligowy. Duże wrażenie zrobił na dzieciach także wyjazd do zoo i delfinarium niedaleko Sztokholmu, gdzie mogli obejrzeć niesamowity show-specjalny program artystyczny z udziałem delfinów.

Wypoczynek w Szwecji to również korzystanie z pięknego kompleksu basenowego - aquaparku, a także wypoczynek nad jeziorem i przejażdżki motorówkami.

Dodatkową atrakcją było wyjście do kawiarni oraz przyjęcie zorganizowane specjalnie dla dzieci według tradycji szwedzkiej.

Niewątpliwie wypoczynek na długo pozostanie w pamięci dzieci i będzie dla nich pięknym wspomnieniem.

foto: Materiały BZPOiW